Často naslouchám nejrůznějším lidským trápením. Příběhy jsou to opravdu rozmanité, ale hlavní témata, o kterých společně přemýšlíme, jsou pořád stejná:

Jaký smysl má lidská existence konkrétního jedince? Jaký smysl má utrpení? Co je v životě opravdu důležité? Kdy má cenu se ještě snažit a kdy už to vzdát? A samozřejmě láska: Proč nás zradil někdo, koho jsme tolik milovali? Je náš protějšek opravdu ten pravý?

Ne, neznám žádnou univerzální radu, kterou bych s čistým svědomím mohla předložit jako odpověď na tyto otázky. A i kdybych ji znala – byl by to pouze směr cesty, kudy se ubírám já. Proto vám nabízím několik příběhů a básní, které pomohly objevit cestu nejen mně, ale i mnoha dalším lidem.

Pokud vás oslovil nějaký podobný příběh a máte pocit, že by mohl pomoci ostatním, neváhejte ho poslat na můj e-mail. :-)

Pro ty, kterým by se tato témata jevila příliš filosofická, či depresivní, a také pro ty, kteří se stále dožadují mé originální tvorby, připojuji jako poslední pohádku O poustevníkovi a esej Bovec. Kromě toho na stránce The Book of Deja vu jsou mnou psané browsící článkya komentáře, vycházející v měsíčníku Internet.