Bez přírody kolem sebe si to vůbec nedovedu představit.
Vždycky mne překvapí, jak se v ní uklidním a nikdy se nenudím.

Tady je pár fotek z míst, která jsou mi nejbližší - České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Český ráj, Kokořínsko, Brdy.
Kokořínsko - Šemanovický důl Český ráj - Skalní město Českosaské Švýcarsko
Českosaské Švýcarsko Český ráj - Hrubá Skála Šumava - Vydra
České středohoří České středohoří Brdy - Mokrá Vrata Českosaské Švýcarsko
   
Duch zahrady Soumračné jevy    


A k přírodě patří samozřejmě i mí miláčci:
Chalkin Chita Dona Máša

Já a Chalkin. Jednou jsem se vrátila ze školy a doma mne čekalo tohle stvoření.
Chita. Abych ty SS hundy, co si pořizovala matka, nějak rozchodila, když jsem se odstěhovala a zařídila si vlastní, nezávislý život, pořídila jsem si Chitu - springerspanielku. Bylo to bezpochyby to nejúžasnější zvířecí stvoření, které jsem kdy potkala.
Dona, Petr a bílá klobása. Dona byla vodící pejsek, kterého jsem měla rok doma na předvýchovu. Údajně vodí nějakého slepého vozíčkáře někde v Německu.
Máša - ruská modrá kočka. Dona si skvěle rozuměla s mou kočičkou Mášou. Když Dona odešla vodit, Máša ji všude hledala.

Jednou jsem na zámku Houska potkala Věru. Předváděla tam dravce a věděla o nich tolik zajímavého, že vzbudila mou zvědavost a skamarádily jsme se. Já jsem se pak dozvěděla, že se snaží vybudovat ZOO pro handicapované ptáky - především dravce. Koho z vás toto zajímá nebo kdo by si chtěl cestou do Dubé udělat výlet, vyfotit se s dravci a zkusit si třeba přílet dravců na rukavici, tady se dozvíte o Věře a dravcích více. Nenapadá Vás nějaký sponzor nebo pomoc pro ni?

Příroda má svá tajemství, která mne fascinují... Například kruhy v obilí. Tyhle jsem nafotila u Orlíku v létě 1996. Nebo tajemná a posvátná místa v ČR. V poslední době mne obzvlášť zaujalo počasí.

Kruhy v obilí (celek) Kruhy v obilí (detail)

V případě, že Vás mé fotky zklamaly, doporučuji linky na stránce Galerie. Tam si můžete najít přírodní fotografie od opravdových profesionálů. Mnoho úchvatných fotek a linků najdete rovněž v browsícím článku Počasí.